MIGHT AND MAGIC HEROES ONLINE

CEI MAI BUNI JUCATORI DE MMHO&HOMM3 DOAR AICI

AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Alchemisti : dezbatere

In jos 
AutorMesaj
Jack

Data de inscriere : 17/09/2011

MesajSubiect: Alchemisti : dezbatere   Lun Mar 12, 2012 12:02 am

Cu totii stim ca la Tower magia domina, el fiind un castel axat mai mult pe magicieni foarte puternici precum Solmyr.
Atunci cand vine vorba de bataie bazata forta, tower nu o mai duce asa de liber. Alchemistii, dupa cum sunt denumiti eroii de 'might' ai Tower-ului, incep cu skill-uri de baza foarte improprii si continua sa invete skill-uri de la level la level intr-o maniera foarte incomoda pentru jucatorul in cauza.

Am deschis acest topic sa discutam despre ceea ce inseamna sa joci un Alchemist, despre avantajele si dezavantajele sale. Ce skill-uri sunt probabil sa-ti pice pe anumiti eroi mai des decat altele. Care ar fi considerat cel mai bun alchemist.

Un principiu foarte important dupa care multi isi aleg eroii este acela al 'Earth and Air magic'. E logic, e nevoie de una sau de cealalta pentru a face treaba sa mearga rapid sau eficient. Sunt cele 2 scholi de magie care sunt indispensabile.

Dintre toti alchemistii pe care i-am jucat doar 2 mi-au iesit in evidenta : Torosar si Thane.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Jack

MesajSubiect: Torosar   Lun Mar 12, 2012 12:38 am

Torosar

Specialitate balista. Foarte ciudat faptul ca acesta incepe cu Mysticism si Tactics. Ceva ilogic, dupa cum spunea un jucator, tinand cont ca in mod normal trebuia sa inceapa cu artillery. Ce-i drept artillery ii pica printre primele levele. Are o probabilitate foarte mare sa-i pice.
El e printre putinii alchemisti care are o simpatie pentru Earth magic, ii pica mult mai des si mai repede decat la ceilalti alchemisti. In mare parte eroii de la tower favorizeaza aerul, ceea ce ii da lui Torosar o alta intorsatura. Dupa mine e una favorabila. Cui nu i-ar place un inceput cu master gremlinis si mass slow. E mult mai comod decat aerul. Mysticismul e un skill foarte bun la inceput mai ales pe un erou care are si magic power precum Torosar si care poate casta un magic arrow sau slow/haste. E un avantaj sa iti poti permite o vraja pe tura la inceput.

Faptul ca incepe cu balista echipata e un mare avantaj pentru cei ce stiu sa o foloseasca. Nu numai ca te ajuta sa omori, dar te ajuta si cu tankatul. Are 250 viata si un defense decent, astfel incat poti atrage inteligent o parte din armata sa dea in balista in timp ce tu ii cureti cu unitati range.

Alt fapt ce ma impresioneaza la acest erou este faptul ca spre deosebire de ceilalti alchemisti, care au o rata de creste a stats-urilor (attack,defense,power,knowledge) foarte echilibrata, crescand toate acestea intr-o maniera haotica, Torosar favorizeaza atacul si defense-ul. E un lucru bun de stiut tinand cont ca daca ai nevoie de ele poti sa te bazezi pe batranul barbos.

Defectul sau principal este chiar specialitatea sa: balista. Desi, la inceput si prin mijlocul jocului se dovedeste a fi un mare folos, in jocurile ce dureaza mult si se dezvolta armate mari, aceasta isi pierde semnificatia.

In princpiu as alege acest erou daca stiu ca termin harta prin saptamana 3.
Sus In jos
Jack

MesajSubiect: Thane   Lun Mar 12, 2012 12:57 am

Thane

Specialitate Genies. Wow, specialitate cu 2 taisuri. Pe de-o parte Genies duc lipsa de viata si in principiu se folosesc la upp-grade in Master Genies pentru a casta vraji pe unitatile proprii. In general pentru cei cunoscatori ai tower-ului Genies sunt folosite la atac doar atunci cand adversarul isi pierde retalierea, altfel riscati sa vedeti cum le pierdeti pe toate dintr-o singura bucata..
Pe de-alta parte, bonusul dat de specialitate e foarte mic, desi e totusi ceva tinand cont ca juta mult aceste unitati fragile.

Imi place mult acest erou, poate cel mai mult de la Tower, doar Fafner il depaseste la specialitate dintre restul alchemistilor bazati pe unitati. Motivul pentru care imi e simpatic este acela ca incepe cu advanced scholar, si nu cu 2 skiluri, iar acest scholar la inceput se dovedeste a fi extraordinar de util in foarte multe situatii. Mai mult de atat, principalele lui skiluri care ii pica pe langa scholar sunt armory, earth magic si tactics. Desi specialitatea sa e una mai slabuta, compenseaza prin acesta dezvoltare a sa. O dezvoltare foarte rapida poate duce la un joc castigat chiar din primele 2-3 saptamani.

La fel ca si Torosar, stats-urile ii urca in principiu pe attack si defense, ceea ce e iarasi un lucru foarte bun.

Dupa mine, e un erou care poate fi jucat in toate stadiile jocului, inceput, mediu , final. Desi cele mai mari avantaje le are tot in early, atunci cand skilurile ii avanseaza foarte repede si decent.

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Alchemisti : dezbatere   

Sus In jos

Alchemisti : dezbatere
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
MIGHT AND MAGIC HEROES ONLINE :: Heroes of Might and Magic 3 :: DISCUTII DESPRE JOC :: Eroi (Heroes)-
Mergi direct la: